Hamamböcekleri ve kalorifer böcekleri zaman zaman yaşadığımız yerleri işgal ederek bizi rahatsız edebilir. Bu böcekler için piyasada çeşitli ilaçlar ve jeller mevcut. Biz burada hamamböceği ve kalorifer böceği için oldukça etkili olan hamamböceği jelini kullananların yorumlarını derledik.

Hamamböceği Jeli Nedir?

Hamamböceği jeli şırınga tarzında özel ambalajlarda satılan, oldukça etkili bir böcek ilacıdır. Özellikle hamamböcekleri, kalorifer böcekleri ve karıncaları evden uzaklaştırmak, adeta köklerini kurutmak ve bu haşerelerin istilasından kurtulmak için kullanılır.

Hamamböceği / Kalorifer Böceği Jeli Ne Kadar Etkili:

Bu jelin ne kadar etkili olduğunu kendi deneyimim ve yorumum ile anlatmak istiyorum. Bizzat yaşadığım ve kullandığım için özellikle tavsiye ederim ki diğer gerçek kullanıcı yorumlarını da aşağıda detaylı olarak yazacağım.

Bundan birkaç yıl öncesinde, üniversite okurken öğrenci evimizde, özellikle mutfakta çok fazla hamamböceği ve kalorifer böceği vardı. Mutfağı sürekli temizlememize rağmen, çeşitli böcek ilaçları kullanmamıza rağmen bir türlü önünü alamamıştık. Bir gün zirai ilaçlar satan bir iş yerinde hamamböceği jelini tavsiye ettiler. Aldık kullandık ve sonuç inanılmazdı.

Jeli satan kişinin ifadelerini aynen aktarıyorum: “Bu jelin içerisinde hamamböcekleri ve kalorifer böceklerinin iştahını kabartan bir madde bulunmaktadır. Jeli kullandığınız zaman, onun konusunu alan böcek geliyor ve iştahla onu yiyor. Daha sonra yuvasına gidip orada ölüyor. Kokuyu alan ve buna karşı koyamayan diğer böcekler de o ölü böceği yiyor ve onlar da ölüyorlar.”

Bu ifadeler her ne kadar şaka gibi görünse de aslında tamamen gerçeği yansıtıyor.

İlgini Çekebilir :   Bir Şansölyenin Öyküsü: Angela Merkel

İlacı aldıktan sonra mutfakta böceklerin sıklıkla geçtikleri yerlere küçük küçük parçalar halinde kullandık. Özellikle bazı deliklere, mutfak dolabının köşelerine, buzdolabının alt kısımlarına sürdük. Hatta bir defasında böcek mutfak sehpasının üzerinden geçerken biraz jel sıkıp böceğe uzattık. Böcek bir anda dönüp jeli yemek için geldi ve yedi. Onlar için ne kadar çekici ve iştah açıcı olduğunu o zaman bizzat yaşayarak görmüş olduk. (inanmıyorsanız bir böceği bu jel ile besleyerek test edebilirsiniz J )

Jeli uyguladıktan birkaç gün sonra böceklerin ölülerini toplamaya başladık. Bir süre sonra da hemen hemen hepsinin yok olduğunu gördük. Bunları bizzat yaşadığım için rahatlıkla ifade edebiliyorum. Benim hamamböceği/kalorifer böceği hakkında yapacağım yorumlar bunlar. Şimdi diğer kullananların yorumlarına bakalım.

Hamamböceği – Kalorifer Böceği Jeli Kullananların Yorumları:

Kullanıcı Yorumu: Ürün ebat olarak biraz küçük gibi ama oldukça etkili. Birkaç gün içerisinde böcek sayılarındaki azalma gözle görülür hale geldi. Gönül rahatlığı ile alın, pişman olmazsınız.

Kullanıcı Yorumu: Nihayet bu böceklerden kurtulmanın bir yolunu buldum.

Kullanıcı Yorumu: Şiddetle tavsiye ediyorum. Çok kısa bir sürede etkisini gösteriyor. Böcekler neredeyse yok denecek kadar azaldı. Artık canlılarını görmüyorum, ölülerini topluyorum.

Kullanıcı Yorumu: Evde dolaşan hamamböcekleri için aldık ama henüz bir etki göremedik. Hala evde dolaşmaya devam ediyorlar.

Kullanıcı Yorumu: Bu jeli tavsiye üzerine denemek için almıştım. Birkaç gün içerisinde etkisini gördüm.

Kullanıcı Yorumu: Hamamböcekleri için gerçekten çok etkili.

Kullanıcı Yorumu: 24 saat içinde etkisini gördük. Ürün tavsiye edildiği kadar başarılı.

Kullanıcı Yorumu: Ürün acayip derecede etkili. 2-3 günde hamamböceklerinden kurtulduk.

Hepsiburada Kullanıcısı (alıntı): Böcekler yemi yiyince 2 gün içine yok oldu. Böceği parçalanmış halde buldum. 3 gün sonunda böcek kalmamıştı.

İlgini Çekebilir :   Bir Saatte Başarı Kuralı

Sonuç Olarak:

Hamamböceği ve Kalorifer böceği jeli için kullanıcıların yorumlarının genel olarak olumlu olduğu görülüyor. Kendim de bizzat denediğim için benim yorumum da olumlu yönde. Fakat bazı kullanıcıların da olumsuz yorumları mevcuttur. O olumsuz yorumlar da kullanım yanlışlığı ya da farklı marka tercihi ile ilgili olabilir. Hamamböceği Jeli – Kalorifer Böceği Jeli Nasıl Kullanılır?

Jelin kullanımı oldukça kolaydır. Jel küçük bir şırınga şeklinde satılıyor. Ürünü açıp böceklerin görüldükleri-geçtikleri yerlere, küçük deliklere, çatlaklara, dolap altlarına, elektronik aletlerin iç kısımlarına vb yerlere küçük damlalar halinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken konu, jeli böceklerin geçiş yollarına ve sıklıkla böcek gördüğünüz yerlere uygulamanız olacaktır. Yani böceklerin olmadığı yere uygulamak bir sonuç getirmeyecektir.

Hamamböceği Jeli Nerede Satılır?

Bulunduğunuz bölgede zirai ilaç satan işyerlerinde ya da böcek ilaçlaması yapan firmalarda bulabilirsiniz. Daha kolay ve daha çok çeşide ulaşabilmek için ise internetten online olarak satın alabilirsiniz. Farklı sitelerde, farklı markalar altında bu jeli bulabilirsiniz. Fakat güvendiğiniz sitelerden ve iyi markalardan alışveriş yapmanız doğru ürünü bulabilmek adına faydanıza olacaktır.

Hamamböceği Jeli Fiyatı Ne Kadar?

Bu jeli üreten birden fazla firma var ve farklı ebatlarda üretiliyor. O yüzden fiyatları da firmalara göre ve ebatlara göre değişiyor. Piyasada ortalama olarak 20 TL ile 60 TL aralığında jel bulmanız mümkündür.

Ben kullandığım jelin markasını şuan hatırlayamıyorum. O yüzden herhangi bir jel markası yazmak doğru olmayacaktır. Fakat piyasada isim yapmış, marka olmuş, kalitelerini ispatlamış firmaların ürünlerini almak faydanıza olacaktır.

Hamamböceği Jeli Hakkında Sizin Yorumunuz Nedir?

Bu jel hakkında hem kendi yorumlarımı hem de diğer gerçek kullanıcı yorumlarını derledim. Siz bu ürünü kullandınız mı? Eğer kullandıysanız ya da bu yorumları okuduktan sonra kullanırsanız kendi yorumlarınızı da yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

İlgini Çekebilir :   Etkili İletişim Teknikleri Nelerdir?

Not: Yapılan yeni yorumlar yazı içerisine eklenecektir.